kelepm: (Default)
[personal profile] kelepm
3 березня 2013 року я нарешті вперше використав свою робочу мультивізу для власних потреб, зреалізувавши давню мрію покататися Східною Польщею маршрутами вихідного дня. Заодно і подарований фотік обкатати :-)

Дзеркалка працює саме так, як я й передбачав - 250 класних фоток, але місцями такому "маленькому" хлопчику як я, з рюкзаком на плечах і фотоапаратом з великим об'єктивом на шиї пролізти не завжди дуже легко :-)

Місто дуже файне і вельми мені сподобалося, правда, транспортні і вбирально-вокзальні моменти зробили цю мою найкоротшу закордонну подорож ще й найбільш бахнутою мандрівкою в принципі...

Про транспорт :)
Він до Пшемишля (далі Перемишль) абсолютно пацаватий 8-)
Залізницею можна туди або звідти добратися тільки з Краків-Львів та Львів-Краків, і якщо для цих міст час зручний - ніч у поїзді, то Перемишль згубився десь посеред того маршруту, зі Львова потяг туди приходить о другій ночі, потяг з Кракова - о 2:47.
При цьому автобуси ходять не регулярно, а як вийде... З інету я знав, що є такий на 9:20, хотів брати його, але мене "обнадійливо" попередили в касі - він може рушити, а може й не рушити, беріть краще на 10:20 - той прямий... А назад дати не можемо, то вже в Перемишлі візьмете, що буде...
Ага, прямий то прямий, зате холодний, підкреслено брудний і набитий торговцями (які сіли не у Львові, а набилися вже ближче до кордону, аби епічну пішу чергу не стояти) цигарками і, як кажуть поляки, палівом (тобто алкоголем). Коротше, за квиток я дав 90 грн, але в автобусі його навіть не перевіряли :-D
Митний контроль це жерсть... Крикливий і балакучий жартівник (такий собі Пітрасянек) зубоскалив з торговками, сварився з водієм (той на нього став кричати, мовляв, він тут гальмує все, поляк теж розкричався, закінчивши спіч погрозливо-кумедним "я тібя запомніл", тобто "запамєнтав пана!")... Коротше, прорвалися і вже в самому місті я почув, що автобус вирушить назад о шостій... І тут вийшло непорозуміння, бо шоста - то було за українським часом, а я вже звикло перевів годинник і мобілку... Коротше, відразу я не питався про білети, бажаючи якось освоїтися в місті. То була 13-та, я повернувся на вокзал за дві години, вже задоволений і зігрітий... Питаюся в касі, а мені кажуть, мовляв, гляньте першу платформу, там ваш має стояти, то можете й не чекати... Ну я глянув, а він певно вже поїхав, та й не цікаво стільки пертися заради двох годин забави... Коротше, вирішив прийти на шосту :-D Коли прийшов, жодного автобуса вже не було, а та сама касирка на мене наїхала, мовляв, я ж казала пану, що були автобуси на 15:10 і 17:10, а тераз сасі шишу, східний гостю...
Ну, я розвів руками і пішов до кас залізничного вокзалу 8-)Там і з'ясував, що єдиний варіант - о 2:47... Ліпше б я пішов до готелю і нормально виспався, бо натомість довелося нудитися нічним провінційним містечком, де до другої ночі працює лише один спортбар на Засянні... Недарма в придбаному вчора англомовному практичному путівнику Польщею місто було назване сонним (sleepy) :)

Їхати я мав, як виявилося, на третій полиці євро-купе X( Яскраво цю тему описав російський блогер, а я скажу лише, що навідріз відмовився туди лізти, аргументуючи це тим, що я туди банально не поміщуся, після цього за 50 грн був поселений в купе провідника...
А, ще можу сказати, що воно сильно нагадує нари тримісної камери в колонії "Белый лебедь" для довічно засуджених і відповідно неясно, як можна туди пхати людей, які ніколи нікого не вбивали 8-)

http://neresident.livejournal.com/768234.html

Начать рассказ об очередном визите на Западную Украину хотелось бы с принципиально новых для меня горизонтов маразма от РЖД - это трёхместные купе вагонов, идущих в Европу. То-есть для мазохистов, ездящих в Европу поездами, это открытием не будет, но для меня это был адский экспириенс. Особый цинизм - этот ад на колесах называется "Мягкий вагон".

Итак, представьте себе - купе трехместное, однако все 3 полки расположены в ряд, расстояние же между ними очень напоминает гроб. При этом купе еще и узкое, к тому же планировку делал какой-то конченый идиот. Полки в длину оказались короче плацкартных, трёшка при этом, как и полагается, была укорочена еще больше за счет сгиба крыши - зато на нее продавался вполне себе недешевый тикет. Забираться на нее предлагалось путем левитации - лесенки предусмотрено не было. Зато был умывальник! Экое счастье! Одна беда - вода из него течет прямо в купе, так что после умывания образуется недурное болотце. Если,конечно, вам удастся там умыться - развернуться в этом мягком вагоне нереально вообще и чтоб тупо надеть штаны нужно открывать дверь в коридор, которая в свою очередь не сдвигается, как в купейниках, а открывается нараспашку, перекрывая весь вагон... А ведь еще там нет титана, а есть 3-литровый термопот, один на весь вагон... А еще лютые сквозняки и некий мотор, рычащий прям над головой... Да много там чего еще.

В общем, вы бы слышали мат, который стоял по всему вагону весь день.


Заїжджаємо до міста:

Випадково в об'єктив потрапило щось підозріло схоже на тюрму:Типовий Перемишль. Схоже на давній "спальник" Львова:Не працювало, нажаль. Взагалі, те місто в суботу працює хіба півдня, а в неділю працює хіба десята частина міста :-)Околиці автовокзалу:Вокзал:

Залізничний вокзал з боку автобусного:Перейшов через тунель за залізничний вокзал і вийшов на придвірцевий плац Легіонів:

Відома львівська картина - частину "колодязя" знесли:

Башта зліва - зараз там музей дзвонів, колись належала до греко-католицького собору:Ріднесенький модерн :)

В перспективі вулиці архікафедральний собор Іоана Хрестителя УГКЦ:Площа на Брамі:Площа Незалежності, зліва та-таки башта (церковна, як її ще там називають)Зверху видніється кармелітський монастир, де колись також була греко-католицька церква:

Власне сама церковно-годинникова вежа-дзвіниця-музей (середина XVIII ст.):

Розцяцькований і яскравий костел св. Антонія Падуанського на площі На Брамі:Тут я їв піцу і пив чай всього за 16 злотих (1 злотий - 2,55-2,6 грн)То було на вулиці Францисканській. Це також вона (по-моєму):А це вже місцевий Ринок:Дзвіниця архікафедральної римокатолицької базиліки Успіння Богородиці та Іоанна Хрестителя:Ринок:Те, що на Ринку вигляда старшим за 200 років - таким і є, там, здається, є збережені будинки від XV століття:Завертаю з ринку на бічну вулицю:Ринок з неї:Дзвіниця вже згаданої базиліки. Освітлюється в темряві взагалі фантастично!Греко-католицька катедра:Давня семінарія, по-моєму:

Видерся до Замку, зараз будуть краєвиди:Між нами і тими кварталами - річка Сян і її розлога долина, ми їх ще побачимо:Може хтось зацікавиться? ;-)ЗАМОК! Його, правда, перебудовували сильно. Дід митрополита Андрея граф Олександр Фредро навіть колись влаштував там театр:

Чомусь місцями нагадувало стару Білорусь:А ось і він - СЯН! Станем, браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону. Отже, на Сяні я вже був, черга за Доном :)

Не знаю, що то за костел (забув):Автентичненько:

Зовсім знайомо:Біля кармелітів (де був храм УГКЦ):Власне храм:Файні будиночки, навіть щось іспанське в тому є:Ця велична будівля - колишня греко-католицька семінарія:

Якщо не помиляюся, залишки історичного оборонного муру:

Колонка :)Функці, вибачте на слові, аналізм, і зовсім без оспіваних русопятами легендарних рагулів:

Та годі про сумне :)Залізничний міст через Сян:Єдина функціоналістична будівля міста у відмінній формі. Ну геть чисто Франківськ!СЯН!Певно, розливається він страшно, і невдовзі розіллється, бо тече з гір:

Набережна:Засяння:Костел св. Йосипа:Цукерня на Засянні, де я всього за десять злотих випив два чайники чаю і з'їв два класнючі тістечка (рафаелка та кремувка звикла). Дуже файно, але ставлення поляків до чаю мене обурює - вони його не люблять і віддають явну перевагу каві, яку я, до слова, в них там пив хіба з автомату на вокзалі:До речі, саме звідси я неквапом рушив на вокзал, аби дізнатися, що мій [s]поезд[/s]автобус ушёл :zed:Кремувка звикла (рафаелка краща):

Вже сутеніє, але дзеркалка ще може:Захід Сонця над Сяном:Стає темно, тому...Наостанок фотка церкви монастиря отців базиліян (не моя, я її бачив у темряві):І привіт усім, хто ненавидить поляків в усіх випадках, крім їхніх конфліктів з українцями:
Отже висновок - Пшемишль являє собою взірець міста, яке останні кількадесять років втрачало в статусі і значенні, але саме завдяки цьому не було попсоване втіленням комерційних і урядових потреб. Приємно бачити тут залишики колишньої, та й ознаки теперішньої української присутності, хоча розмови про "повернення" міста Україні (а воно належало ЗУНР, правда, лише тиждень, а східний берег Сяну ще певний час - УРСР) мені видаються такими ж безглуздо-провокативними, як і відповідні польські. Най буде все як є.
А мандрівка зайняла 15 годин лише. І то з багатогодинним очікуванням і вбиванням часу. Нє, все-таки ліпше мати власну автівку :-)

Date: 2013-03-04 09:41 pm (UTC)
From: [identity profile] stbcaptain.livejournal.com
Доброй ночи, дружище Сергей. Благодарю за фото, отличные и информативные.

Тесен мир, правда?

Date: 2013-03-05 12:34 pm (UTC)
From: [identity profile] stbcaptain.livejournal.com
Какой-то ты тут стеснительный, Сережа. Робкий, я бы сказал. Нет, чтобы сходу нахамить мне, как ты несколько лет делал, обозвать как-нибудь поизобретательней - в твоем стиле. Что случилось? Не заболел ли?

Date: 2013-03-05 01:04 pm (UTC)
From: [identity profile] kelepm.livejournal.com
Штабс, с одной стороны я давно в курсе, что у вас есть ЖЖ, тут без сюрпризов.
С другой стороны вас здесь никто не ждал, хотя никто и не гонит (во всяком случае пока. Кстати, это предупреждение). Что вы как ребёнок, всё успокоиться никак не можете? Живите и давайте жить другим.
Edited Date: 2013-03-05 01:08 pm (UTC)
(deleted comment)

Date: 2013-03-05 04:04 pm (UTC)
From: [identity profile] kelepm.livejournal.com
А я уже заблокировал вас. Адьйос.

Date: 2013-03-05 07:59 pm (UTC)
From: [identity profile] kelepm.livejournal.com
6.5 лет комментарии в моём блоге были открыты для всех. Благодаря одному кагбэ офицеру отныне анонимы комментировать не могут.

Date: 2013-03-05 08:47 pm (UTC)
From: [identity profile] skagenij.livejournal.com
на камент взглянуть можна?

Date: 2013-04-01 03:00 pm (UTC)
From: [identity profile] kamienczanka.livejournal.com
Дуже подякувала за докладний опис автобусу в Перемишль. Теж сьогодні дзвонила на вокзал, теж сказали, що 10-20 і 12-20 можуть бути, а можуть і не бути. Якби бус був цивілізованим, ризикнула б, а так... доведеться принижувати власну гідність на пішому переході. На краківський поїзд нормальних квитків ще тиждень тому не було.

Date: 2013-10-13 04:52 pm (UTC)
From: [identity profile] drkacher.livejournal.com
ну ще є один варіант потрапити зі Львова до Перемишлю за копійки грошей - це автобус Львів-Шегині, там перейти границю в Медику, а звідти маршруткою за 2 злотих до вокзалу ЖД в Перемишлі. ітого - 28 гривень

Profile

kelepm: (Default)
kelepm

May 2013

S M T W T F S
   123 4
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 23rd, 2017 05:29 am
Powered by Dreamwidth Studios