kelepm: (Default)
[personal profile] kelepm
Їдемо далі. Каунас!

Їхав у цьому, заплативши 33 літи (десь трохи більше 100 грн) другим класом (при тому що в Троки третім було взагалі 10 літ) за квиток відразу в два кінці:


Вокзал і привокзальний район виглядають якось не дуже (особливо після такого вагону), біля вокзалу розташований риночок, який, хоч і незасраний, але вже біля входу нас зустрічає шансоноподібна російська музика.Зате функціоналізм. Початок проспекту Вітовта з обох боків:

Біля вокзалу:У Вінниці біля вокзалу теж є подібний будиночок, але гола цегла:

Вже трохи тепліше:Функціоналізм тут всеосяжний і всеперемагаючий:Але щось влізло:Дійшов до парку і зустрів Благовіщенський собор:

Цікаво, раніше не звертав уваги - таке секціювання вікон, кілька малих замість одного великого:


Мабуть у багатьох Прибалтика асоціюється з такими будинками. В мене також :)Забудова старшає:А це просто шедевр, чи-то функціоналізму, чи-то ар-деко, а скоріше на стику:Від вулиці Кейстута до вулиці Гедиміна:... до такої величної громадини:Це Собор Архангела Михаїла, збудований в 1895 році для гарнізону як православний, а нині римо-католицький:Початок Лайсвейс-алеї, чи-то пак Алеї Свободи, довжелезної і мальовничої пішохідної вулиці, що ьтягнеться від привокзалля і до пішої вулиці Вільняус, яка впирається вже в місцеву площу Ринок:Щось таке:Перспектива Лайсвейс-алеї зі східців місцевого Михайлівського:Михайлівський зередини:Початок Лайсвейс-алеї зліва:Рушаю вздовж алеї:

Місцева тоталітарна архітектура:Михайлівський з алеї:Досить цікаві функціоналістичні варіації:

То я вже повертаю на вулицю Дауканто, щоб вийти на Неман і на острів-паркПішохідний міст над набережним проспектом Короля Міндовга:На розі Дауканто і Міндовга стоїть пафосна сталінка:... і не одна:Проспект Короля Міндовга в бік залізниці, попереду громадина ТРЦ Акрополіс:На мості багато прикутих ланцюжків з написаними на замках іменами наречених. Мабуть, місцева традиція:Затока-протока Неману:Жальгіріс-арена на острові-півострові:А це вже власне Неман:Місто з острова. Безперечна домінанта міста біліє зверху - Церква Воскресіння Христового, на знак подяки за литовську незалежність, розпочата ще в 1920-х, але завершена лише в 2005 році:Якась промзона. Бр-р...Повертаюся в місто:Тоталітарна штучка, ансамбль історичного музею 1936 року на вулиці Донелайчо. Коли я побачив цю споруду, зразу навіялися думки про щось франкістсько-сталінсько-гітлерівське. Так і є - в 1926 році там стався авторитарний переворот, а подібні режими в своїй архітектурі любили давити авторитетом:

Шкода, що не літо:Симбіоз старого і нового:Заходжу до книжкового в цьому будинку:А тепер звертаємо увагу на те, що литовською в світі розмовляє хіба 3 мільйони людей, але всі ці розвали книжок - литовською. Мені соромно за нас :(Виходжу:Здається, театр:Продовження читайте тут
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

kelepm: (Default)
kelepm

May 2013

S M T W T F S
   123 4
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 23rd, 2017 05:36 am
Powered by Dreamwidth Studios